HÍREK
év
Sorsoltak a magyar-szlovák férfi Eb-re
2021.05.06. Férfi `A` válogatott
Csütörtökön Budapesten kisorsolták a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű férfi Európa-bajnokság csoportbeosztását.
Kiemelés a hazai férfi Eb sorsolására
2021.05.03. Férfi `A` válogatott
Az Európai Kézilabda Szövetség elkészítette a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű férfi Európa-bajnokság május 6-i, budapesti csoportsorsolásának kiemelését.
A magyar-szlovák férfi Eb résztvevői
2021.05.02. Férfi `A` válogatott
Vasárnap befejeződtek a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű férfi Európa-bajnokság selejtezői, így kialakult a torna mezőnye.
Győztesként zártuk az EHF EURO CUP-ot
2021.05.01. Férfi `A` válogatott
Férfi válogatattunk legyőzte Veszprében Horvátországot az EHF EURO CUP utolsó fordulójában, így egyetlen, Horvátországban elszenvedett vereséggel zárta a sorozatot, a sorozat nyerteseként.
EHF EURO CUP: Horvátország az utolsó ellenfél
Szombaton 14:10-kor Veszprémben lép pályára férfi válogatottunk az EHF EURO CUP utolsó fordulójában a sorozatban még veretlen Horvátország ellen.
Idegenben is jobbnak bizonyultunk a spanyoloknál
2021.04.28. Férfi `A` válogatott
Fordulatos találkozón sikerült a hajrában megnyernie a Spanyolország elleni EHF EURO CUP 5. fordulójának összecsapását férfi válogatottunknak.
EHF EURO CUP: visszavágó a spanyolok ellen
Folytatódnak az EHF EURO CUP összecsapásai. Szerdán a spanyol válogatott elleni `visszavágón` lép pályára Gulyás István együttese Antequerában. A találkozó 20:30-kor kezdődik.
Változások a férfi keretben
2021.04.26. Férfi `A` válogatott
Hétfőn találkozik, majd szerdán Antequerában Spanyolország, szombaton Veszprémben Horvátország ellen lép pályára EHF EURO CUP mérkőzésen a magyar férfi válogatott.
Férfi keret az EURO CUP mérkőzésekre
2021.04.13. Férfi `A` válogatott
Gulyás István szövetségi kapitány kihirdette a magyar férfi válogatott keretét az április 28-i Spanyolország-Magyarország és a május 1-jei Magyarország-Horvátország találkozókra.
Ismét magabiztos győzelem a szlovákok ellen
2021.03.14. Férfi `A` válogatott
Férfi válogatottunk ismét nyerni tudott a szlovák nemzeti együttes ellen, a végeredmény ezúttal 36-26 lett. A magyar együttesből ezúttal Győri Mátyás és Topic Petar emelkedtek ki.
Könnyed győzelem Szlovákiában
2021.03.12. Férfi `A` válogatott
Férfi válogatottunk magabiztos. 15-30-as győzelmet aratott Szlovákia ellen az EHF EURO CUP 3. fordulójának találkozóján. A mérkőzés legjobbjai Máthé Dominik és Mikler Roland voltak.
Szlovákia ellen folytatjuk az EURO CUP küzdelmeit
A magyar válogatott folytatja szereplését az EHF EURO CUP-sorozatban. A harmadik – és a vasárnapi negyedik – fordulóban ezúttal Szlovákia csapatával kell szembe néznie Gulyás István tanítványainak.
Bodó nélkül a válogatott
2021.03.09. Férfi `A` válogatott
Bodó Richárd a válogatott március 12-i, valamint március 14-i, Szlovákia elleni EHF EURO-CUP-mérkőzését megelőző kötelező PCR-tesztje pozitív eredményt mutatott.
Férfi keret az EURO CUP-mérkőzésekre
2021.03.01. Férfi `A` válogatott
Gulyás István szövetségi kapitány kihirdette a magyar férfiválogatott keretét a március 12-i és 14-i, Szlovákia elleni EHF EURO CUP-mérkőzésekre.
Dánia újra a férfi világbajnok
2021.01.31. Férfi `A` válogatott
Dán sikert hozott az az egyiptomi férfi világbajnokság skandináv döntője, Landinék két góllal verték Svédországot.
A férfi vb All Star-csapata
Három svéd, két dán, egy-egy spanyol és francia játékos került be a férfi világbajnokság All Star-csapatába.
Magyar közreműködő a vb éremcsatáin
A Magyar Kézilabda Szövetség nemzetközi igazgatója, Soós Balázs versenybíróként és játékvezető-ellenőrként működik közre az egyiptomi férfi világbajnokságon.
Egy mondat a bajnokságról
2021.01.30. Férfi `A` válogatott
A világbajnoki 5. helyezett magyar válogatott játékosait és stábtagjait kérdeztük a nagy sikert hozó tornáról és a 2022-es hazai Európa-bajnokságról.
Férfi vb: skandináv döntő
2021.01.29. Férfi `A` válogatott
Svédország és Dánia jutott az egyiptomi férfi világbajnokság fináléjába.
5. helyen végzett a vb-n a válogatott
2021.01.27. Férfi `A` válogatott
A magyar válogatott az ötödik helyen végzett az egyiptomi világbajnokságon, miután a hosszzabbításra mentett negyeddöntő mérkőzésen végül három góllal Franciaország bizonyult jobbnak.
Az elődöntőért
A magyar válogatott szerda este 20:30-kor lép pályára az egyiptomi világbajnokságon Franciaország ellen, hogy megküzdjön az elődöntős szereplésért.
A vb-negyeddöntők programja
2021.01.25. Férfi `A` válogatott
A középdöntők végeztével kialakult az egyiptomi férfi világbajnokság negyeddöntőinek programja.
Vereség Spanyolország ellen
Férfi válogatottunk nyolc góllal maradt alul a spanyol válogatottal szemben,cezáltal eldőlt, hogy a szerdai negyeddöntőben Franciaország ellen fog pályára lépni a magyar nemzeti együttes.
Az Európa-bajnok a következő ellenfél
Férfi válogatottunk hétfőn, 18 órakor kezdődő utolsó középdöntős mérkőzésén a biztos negyeddöntős szereplés miatt tét nélkül léphet pályára az Európa-bajnoki címvédő spanyolok ellen.
A legjobb nyolc között a válogatott!
2021.01.23. Férfi `A` válogatott
Az egyiptomi világbajnokság I. középdöntő csoportjának második összecsapásán a Lengyelország ellen aratott 30-26-os győzelmével bejutott a negyeddöntőbe.
Kiélezett küzdelem vár a válogatottra
A magyar válogatott a vb-középdöntő 2. fordulójában az újult erővel, meggyőzően kézilabdázó lengyel nemzeti együttessel csap össze szombaton 18 órától az egyiptomi világbajnokságon.
Magabiztos győzelem a brazilok ellen
2021.01.21. Férfi `A` válogatott
A vb I. középdöntő csoportjában a Brazília elleni összecsapás várt először a magyar válogatottra. Nemzeti együttesünk a második játékrészben felőrölte ellenfelét és 29-23-ra megnyerte a találkozót.
Brazília, a kellemetlen ellenfél
Férfi válogatottunk Brazília ellen folytatja szereplését az egyiptomi világbajnokság I. középdöntő csoportjában. A csütörtöki találkozó 18 órakor kezdődik.
Megvan a csoportelsőség!
2021.01.19. Férfi `A` válogatott
Az utolsó pillanatig kiélezett találkozót játszott Németország ellen férfi válogatottunk. A mérkőzést Lékai Máté gólja döntötte el mindössze négy másodperccel a vége előtt.
A csoportelsőség a tét
A magyar válogatott utolsó A-csoportbeli ellenfele a kedd este 20:30-kor kezdődő találkozón Németország lesz az egyiptomi világbajnokságon. Ezen a találkozón dől el, hogy kié lesz a csoportelsőség.
Visszalépett a világbajnokságtól a Zöld-foki Köztársaság
2021.01.18. Férfi `A` válogatott
Bejelentette a férfi világbajnokságtól való visszalépését a Zöld-foki Köztársaság együttese, mivel nincs meg a szükséges, legalább 10, negatív PCR-teszt birtokában lévő játékosa.
Középdöntőben a válogatott
2021.01.17. Férfi `A` válogatott
Férfi válogatottunk második csoportmérkőzésén 26 gólos győzelmet aratott a vb-újonc Uruguay nemzeti együttese ellen. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 8 gólig jutó Máthé Dominik volt.
Két pozitív eset a zöld-foki csapatban
2021.01.16. Férfi `A` válogatott
Az IHF arról tájékoztatta a magyar válogatottat, hogy a Zöld-foki Köztársaság két játékosa a mérkőzést követően pozitív eredményt produkált. A magyar csapat azonnali tájékoztatást kért az IHF-től.
Győzelemmel kezdett válogatottunk
2021.01.15. Férfi `A` válogatott
Férfi válogatottunk 34-27-es győzelemmel kezdett az egyiptomi világbajnokság A-csoportjának első fordulójában a Zöld-foki Köztársaság ellen. A mérkőzés legjobbja a 7 gólig jutó Ancsin Gábor lett.
Kétséges a magyar válogatott nyitómérkőzésének megrendezése
Miután a Zöld-foki Köztársaság Egyiptomban tartózkodó csapatában négy újabb COVID-pozitív eset történt, kétséges, sorra kerülhet-e pénteken este a magyar válogatott nyitómérkőzése.
Mérkőzésre várva
Csak közvetlenül a találkozó (péntek, 20:30) előtt derül ki, megrendezik-e a Magyarország-Zöld-foki köztársaság találkozót a férfi világbajnokságon.
Férfi vb: a negyeddöntő a cél
2021.01.12. Férfi `A` válogatott
A férfi világbajnokság előtt sajtótájékoztatót tartott a Magyar Kézilabda Szövetség. Nagy László alelnök ismertette az MKSZ hivatalos célkitűzését, amely a legjobb nyolc közé jutás.
Hajrában a vb-felkészülés
2021.01.08. Férfi `A` válogatott
Pénteken befejezi győri világbajnoki felkészülését a magyar válogatott, amely Budaörsön folytatja a munkát a január 13-i elutazásig.
Elmarad a magyar-szlovák férfi mérkőzés
2021.01.05. Férfi `A` válogatott
A Szlovák Kézilabda Szövetség arról értesítette a Magyar Kézilabda Szövetséget, hogy a szlovák férfi válogatott keret több tagja is koronavírusos, az együttes karanténba került.